İzmirli sporcuların Akdeniz gururu

21 Haziran 2013 Cuma 11:50

Türkiye'nin en fazla branşa ve sporcuya sahip kulüpleri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Mersin’deki 17. Akdeniz Oyunları’nda tam 15 sporcusuyla ülkemizi temsil ediyor.

İzmirli sporcuların Akdeniz gururu
 Londra Olimpiyatları’na 9 sporcu gönderen, 2012 yılında aldığı kupa ve madalyalarla Türkiye’nin en başarılı ikinci kulübü olan İzmir Büyükşehir Belediyespor, Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’na da damgasını vuruyor. Büyükşehir Belediyesi’nin tam 15 sporcusu oyunlarda ülkemiz adına yarışan kafilede yer alıyor. Okçulukta Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna, Elçin Baykal Öncü ve Yağız Yılmaz, atletizmde Aksel Gürcan Demirtaş, Derya Yıldırım, Gamze Özgör, Ferhat Altunkalem, hentbolde Seda Yörükler, Aslı İskit ve Esin Sağdıç, güreşte Mevlüt Arık ve Emrah Kuş, judoda Nazmiye Yılmaz, cimnastikte ise Ferhat Arıcan Mersin’deki dev organizasyonda ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çekmek için ter döküyor.

 

17 Akdeniz Oyunları’na katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları şunlar:

 

ASLI İSKİT

Doğum tarihi: 07.12.1993

Doğum yeri: İzmir        

Branşı: Hentbol

Antrenörü: Celal Gençoğlu

BAŞARILARI

2011 -Türkiye Kupası Şampiyonluğu

 

ESİN SAĞDIÇ

Doğum tarihi: 01.01.1988

Doğum yeri: İzmir        

Branşı: Hentbol

Antrenörü: Celal Gençoğlu

BAŞARILARI

2011 - Türkiye Kupası Şampiyonluğu

 

SEDA YÖRÜKLER

Doğum tarihi: 28.05.1984

Doğum yeri: İzmir        

Branşı: Hentbol

Antrenörü: Celal Gençoğlu

BAŞARILARI

2011 - Türkiye Kupası Şampiyonluğu

 

NAZMİYE YILMAZ

Doğum tarihi: 10.05.1989

Doğum yeri: Ordu       

Branşı: Judo

Antrenörü: Mesut Kapan

BAŞARILARI

2008 - Türkiye 1’incisi, Balkan 3’üncüsü

2010 - Türkiye 1’incisi

2012 - Türkiye 1’incisi, Avrupa Kupası 2’incisi, Balkan 2’incisi

 

FERHAT ARICAN

Doğum tarihi: 28.07.1993

Doğum yeri: İzmir        

Branşı: Cimnastik

Antrenörü: Reyhan Karanlık

BAŞARILARI

2010 - Gençlik Olimpiyatları 2’incisi, Avrupa Kupası 6’ıncısı

2012 - Dünya Kupası 9’uncusu, Dünya Kupası 12’incisi

 

GAMZE ÖZGÖR

Doğum tarihi: 29.10.1994

Doğum yeri: İzmir        

Branşı: Atletizm

Antrenörü: Derya Eriş

BAŞARILARI

2011 - Balkan Şampiyonu, Avrupa Kupası 4’üncüsü

2012 - Balkan Şampiyonu

2013 - Balkan Şampiyonu

 

AKSEL GÜRCAN DEMİRTAŞ

Doğum tarihi: 02.01.1973

Doğum yeri: Bulgaristan-Varna

Branşı: Atletizm

Antrenörü: Kazım Kurtyılmaz

BAŞARILARI

2012 - Türkiye Şampiyonu

2013 - Türkiye Salon Şampiyonu, Balkan Şampiyonu 3’üncüsü

 

DERYA YILDIRIM

Doğum tarihi: 09.11.1994

Doğum yeri: İzmir

Branşı: Atletizm

Antrenörü: Julide Şirvan

BAŞARILARI

2011 - Kulüplerarası Türkiye 3’üncüsü

2012 - Gençler Türkiye 3’üncüsü, Balkan Şampiyonu

2013 - 400 mt Türkiye rekortmeni, Salon Türkiye Şampiyonu

 

FERHAT ALTUNKALEM

Doğum tarihi: 19.06.1989

Doğum yeri: İzmir

Branşı: Atletizm

Antrenörü: Metin Durmuşoğlu

BAŞARILARI

2008 - 60 mt. Gençler Türkiye Rekoru, 100 mt. Gençler Türkiye 2’incisi, 4x100 mt. Gençler Bayrak Rekoru

2009 -  200 mt. 23 Yaş Altı Türkiye Türkiye Şampiyonu

2010 - 100 mt. Türkiye 3’üncüsü.
2011 – 100 mt. Türkiye 3’üncüsü.

2013 – 100 mt. Türkiye 3’üncüsü

 

MEVLÜT ARIK

Doğum tarihi: 15.04.1988

Doğum yeri: Ordu

Branşı: Güreş

Antrenörü: Cengiz Papağan/Kemal Karadağ

BAŞARILARI

2010 - Gençler Avrupa Kupası 3’üncüsü

2012 - Dünya Üniversiteler Kupası 3’üncüsü

2013 - Dünya Kupası 3’üncüsü

 

EMRAH KUŞ

Doğum tarihi: 13.10.1988

Doğum yeri: Çorum

Branşı: Güreş

Antrenörü: Cengiz Papağan/Kemal Karadağ

BAŞARILARI

2008 - Gençler Dünya 3’üncüsü

2010 - Gençler Avrupa Şampiyonu

 

AYBÜKE AKTUNA

Doğum tarihi: 18.03.1994

Doğum yeri: Çankırı

Branşı: Okçuluk

Antrenörü: Cumhur Yavaş

BAŞARILARI

2008 - Avrupa Kupası 3’üncüsü

2009 - Dünya Kupası 4’üncüsü

2010 - Yıldızlar Türkiye Şampiyonu

2011 - Avrupa Kulüpler / Almanya 3

2013 - Genç Bayanlar Avrupa 2’incisi

 

BEGÜL LÖKLÜOĞLU

Doğum tarihi: 28.08.1988

Doğum yeri: Ankara

Branşı: Okçuluk

Antrenörü: Cumhur Yavaş

BAŞARILARI

2003 - Yıldızlar Avrupa Şampiyonu, Gençler Salon Avrupa 2’incisi

2005 - Gençler Avrupa Kupası 1’incisi

2006 - Gençler Salon Avrupa 2’incisi, Gençler Salon Avrupa Bireysel 2’incisi, Gençler Dünya Şampiyonası 4’üncüsü

2012 - Dünya Salon 6’ıncısı, Avrupa Şampiyonası 3’üncüsü, Avrupa Kupası Şampiyonu

 

YAĞIZ YILMAZ

Doğum tarihi: 14.10.1993

Doğum yeri: İzmir

Branşı: Okçuluk

Antrenörü: Cumhur Yavaş

 

BAŞARILARI

2010 - Olimpiyat Kota Seçmeleri 1’incisi, Yıldızlar Avrupa 3’üncüsü, Yıldızlar Avrupa Kupası1’incisi, Yıldızlar Avrupa 2’incisi

2011 - World Cup 2’incisi, Gençler Türkiye Şampiyonu

2012 - Gençler Avrupa Takım 3’üncüsü, Avrupa Şampiyonası 3’üncüsü, Büyükler Türkye3’üncüsü

2013 - Gençler Avrupa Takım 2’incisi, Gençler Avrupa Şampiyonu

 

ELÇİN BAYKAL ÖNCÜ

Doğum tarihi: 02.05.1978

Doğum yeri: Kütahya

Branşı: Okçuluk

Antrenörü: Cumhur Yavaş

BAŞARILARI

1994 - Gençler Türkiye 2’incisi

1995 - Gençler Türkiye 1’incisi

1996 - Türkiye 3’üncüsü

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x